Banner

Kaldırım İşgallerine İlişkin Açıklama

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından kaldırım işgallerine ilişkin açıklama gerçekleştirildi.

Zabıta Müdürümüz Erdal Bagane tarafından gerçekleştirilen açıklamada yapılan kaldırımların yayalar için yoların ise araçlar için olduğuna vurgu yapılarak” Değerli halkımız malumunuz uzun zamandır ilimiz merkezinde ve merkeze bağlı cadde ve sokaklarda hummalı bir şekilde yol ve kaldırım çalışması yapılmaktadır. Siz değerli halkımızın sabır ve destekleriyle yapılan kaldırım ve yol çalışmaları mevsim şartlarına bağlı olarak halen devam etmektedir. Yapılan yol ve kaldırımlar halkımızın huzur ve refahını yükseltmek için modern bir şekilde dizayn edilmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bizler zabıta müdürlüğü olarak halkımızı huzursuz edecek ve güvenliğinizi riske sokacak hiçbir engellemeye müsaade etmeyeceğiz. Kaldırımlar yayalar için yollar araçlar içindir” dedi.

‘Esnaflarımızın yapılan çalışmalara yakışır bir biçimde hareket edeceklerine inancımız tamdır’

Bagane açıklamasında Esnafların yapılan çalışmalara yakışır bir biçimde hareket edeceklerine inançlarının tam olduklarını vurgu yapılarak” Iğdırımızın güzide ve değerli esnafların yapılan modern çalışmalara yakışır bir biçimde hareket edeceklerini, yol ve kaldırımların geçişini engellemeden ve kimsanin hakkına müdahale etmeden şehirde huzur içerisinde yaşamak için ellerinden geleceklerini yapacağına inancımız tamdır” dedi.

Bagane, esnafların ve vatandaşların seyyar satıcılara destek vermemeleri gerektiğini belirterek” İlimizde büyük sorun olan seyyar satıcılara gerek esnafımızı gerekse de vatandaşlarımızı oldukça rahatsız etmektedir. Bu konuda duygu sömürücülüğü yapan seyyar satıcılara esnafımız da vatandaşımızda destek vermemelidir. Bu zabıta ekiplerimizin işini daha da kolaylaştıracaktır. Bu konuda hepinizin desteklerini bekliyorum” dedi.

‘Kömür kullanacak olan vatandaşlar bacalarına mutlaka baca filtresi takması gerekiyor’

Bagane son olarak doğalgaza geçmeyip kömür kullanacak olan vatandaşların mutlaka baca filtresi takması gerektiğine dikkat çekerek” Ayrıca kış mevsimin yaklaşmasıyla ilimizde oluşacak hava kirliliğini önlemek için belediyemiz meclis üyelerince alınan karar göre doğalgaza geçmeyip kömür yakmaya devam edecek olan vatandaşlarımız mutlaka bacalarına filtre takmaları gerekmektedir. Aksi takdirde söz konusu vatandaşlar için gereken işlem başlatılacaktır” dedi.


973
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook