Banner

Başkan Yikit’ten Genç Yazar Türkeli’ye Destek

Iğdır da Her Kitap Yeni Bir Hayat” sloganı ile açılan kitap fuarında; Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, genç yazarımız Yaprak Türkeli’ye destek ziyareti gerçekleştirdi.

Yaprak Türkeli’nin kitabına sponsor olduklarını belirten Başkan Murat Yikit, “genç yazarımızın başarılı olacağına inandığımız için, Iğdır Belediyesi olarak kitabını bastırarak diğer gençlerimizin önünü açarak teşvik etmek istedik. Okuyan toplumlar gelişmektedir. Okuyan insanlar güçlüdürler, bilgi sahibidirler. Okuduklarımızın önemli olduklarıyla birlikte seçici de davranmamız gerekiyor. Özellikle bu manada gençliğin okumaya ve yazmaya çok fazla önem vermesi lazım. ”dedi.

Toplumda okuma kültürünün giderek zayıfladığını belirten Iğdır Belediye başkanı Murat YİKİT, "İnsanlara okumayı sevdirmek için özellikle de gençlere ve çocuklara okumayı ve yazmayı sevdirmek için bu gibi çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Hürriyet İlköğretim okuluna giden Genç Yazar Yaprak Türkeli yaptığı açıklamada Edebiyat dalında deneme konusu insanlar isimli kitabımızı bastırdığı için Belediye Başkanımız Murat Yikit’e çok teşekkür ediyorum. İkinci kitabımı da yazmaya başladım birkaç ay içinde bitireceğim. ”dedi.

Iğdır Valiliği ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile Türkiye’nin önde gelen birçok değerli yazarın  ve 54 yayınevinin katıldığı fuarda, Başkan  Murat Yikit yazarlarla sohbet etti.


1055
1056
1057
1058
1059
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook