Banner

Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Iğdır Belediyesi, 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı bir şekilde kurban kesimi gerçekleştirebilmesi ve kurban satışlarının yapılabilmesi için tüm tedbirleri aldı.

Bu doğrultuda kurbanlık satışına sadece Canlı Hayvan Pazarında izin verilirken, cadde ve sokaklarda kurbanlık satışlarına izin verilmeyecek. Kurban kesimleri ise, yalnız kesimhane ruhsatı olan mezbahanelerde yapılabilecek.

Kurbanlık satış ve kesim yerleri belirlenirken, Belediye Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri de vatandaşların rahat, temiz ve huzurlu bir bayram geçirmesi için koordinasyonu en üst seviyeye çıkardı. 

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kesim bitiminde atıkların çevre ve insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaması amacıyla geçen yıl başlatılan atık toplama uygulaması bu yıl da sürdürülecek.

Kurbanlık satış ve kesim yerlerinde vatandaşların mağdur olmaması için her türlü tedbiri alan Iğdır Belediyesi, satış ve kesim yerlerinde sürekli denetim yapacak. Kurban atıklarının çevreyi kirletmemesi, vatandaşlara rahatsızlık vermemesi ve kesim yerleri haricinde kesim yapılmaması için tüm tedbirler titizlikle uygulanacak.

 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  yaziisleri@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook